X
تبليغات

تصویر ثابت

کاشت نهال گردو يکساله
loading...
YourAds Here YourAds Here

گردابِ عاشقی

بازدید : 6
پنجشنبه 13 مرداد 1401 زمان : 22:42

کاشت نهال گردو يکساله

گردو درخت بلندي است. اگر نهال هاي يکساله را به درستي بکاريد، در يک سال گردو به 2-2.2 متر رشد مي کند. پرورش دهندگان انواع گردو با عملکرد بالا توليد کرده اند. دوره باردهي چنين آجيل در زمان طولاني است، آنها تا سپتامبر ميوه مي دهند. ميوه آنها بزرگتر از انواع گردوهاي معمولي است . به اين گونه درختان «آجيل غول پيکر» مي گويند. لازم نيست آجيل گودال را براي کاشت آماده کند. اگر گردو را در چاله اي بکاريد که نيمي از آن با هوموس يا فضولات گاو پوسيده پر شده است، آنگاه گونه غول پيکر بدتر ريشه مي دهد. مزيت فناوري کاشت انواع غول پيکر سهولت مراقبت از نهال ها پس از کاشت در زمين است. اگر اين فناوري کاشت را روي همه درختان گردو اعمال کنيد، انواع معمولي به خوبي ريشه خواهند داشت. روند کاشت و مراقبت از گردو يک ساله را در نظر بگيريد.

آماده سازي خاک و کاشت گردو

قبل از کاشت، لازم است خاک را با 1-1.5 سرنيزه با يک بيل حفر کنيد. اگر سايت شما تحت سلطه خاک رس يا لومي است، بايد پيت را به خاک اضافه کنيد. براي يک درخت 5-6 کيلوگرم ذغال سنگ نارس در خاک اضافه کنيد. تقريباً بايد يک دايره از تنه تشکيل شود، بنابراين خاک در شعاع 40-60 سانتي متر از محل فرود مورد نظر آماده مي شود. با کندن خاک، آن را هوادهي مي کنيد. پس از آماده سازي خاک، گردو بايد به درستي کاشته شود. نهال گردو را به دقت بررسي کنيد. نهال هاي يک ساله قبلاً قسمت هاي روي زمين و زير زمين را تشکيل داده اند. بر روي پوست درخت مي توانيد يک تقسيم واضح بين اين دو را ببينيد. پوسته قسمت زيرزميني قهوه اي يا قهوه اي تيره است. بالاي زمين - بورگوندي. کاشت نهال ها به گونه اي ضروري است که قسمت زير زميني کاملاً پوشيده از خاک باشد، يقه ريشه بايد در سطح زمين باشد. سپس نهال هاي گردو را به وفور آبياري مي کنند تا خاک به خوبي ته نشين شود، از رطوبت اشباع شود و روند رشد سيستم ريشه آغاز شود. حفظ رطوبت خاک در تنه ضروري است، خشکي طولاني مدت براي ريشه هاي جوان مضر است. دو ماه پس از کاشت، سر گردو بايد هرس شود. اين باعث تحريک رشد شاخه هاي جوان مي شود. بعد از سه ماه - شاخه مرکزي گردو را انتخاب کنيد. براي شکل دادن به آن، بايد نقاط رشد شاخه هاي رقيب را نيشگون بگيريد، سپس درخت از تمام مواد مغذي براي رشد رهبر استفاده مي کند

روش تکثير رويشي

تکثير از طريق قلمه نيز توسط بسياري از باغبانان ترجيح داده مي شود. براي بهبود خواص رقم موجود از روش پوشش گياهي استفاده مي شود. قلمه هاي مورد نياز براي پيوند از شاخساره هاي امسال که در سمت جنوب تنه به ارتفاع حداقل 5 متر است بريده مي شود و قبل از قلمه زدن بايد درخت را به خوبي آبياري کرد و خاک زير آن را حفر کرد. با استفاده از يک چاقوي تيز، چندين برش تيز دور دسته ايجاد کنيد و پس از آن به همراه يک سپر 3*2 سانتي متري که در وسط آن بايد کتيبه اي وجود داشته باشد، جدا مي شود. براي حفظ رطوبت، محل واکسيناسيون آينده بايد در فويل پيچيده شود. پس از 2 هفته، جوانه جوانه به سادگي در پوست درخت جديد بريده مي شود و با نوار برق ثابت مي شود. آنها پس از 3 هفته آن را برمي دارند و در اين مدت سپر و انبار زمان دارند تا با هم رشد کنند.

رشد و مراقبت

در مناطق آب و هوايي مختلف، ارقام مناسب نهال را انتخاب مي کنند که داراي خواص مطلوب هستند. به عنوان مثال، رشد گردو در منطقه مسکو به گونه هايي مانند سادکو، ايده آل، منطقه مسکو نياز دارد که دماي پايين را تحمل مي کنند و براي زمستان نيازي به سرپناه ندارند. اگرچه برخي از باغداران بلاروسي کاشت گردو در خاک اين کشور را بي فايده مي دانند، اما هموطنان آنها با موفقيت در اينجا کاشت گونه هايي مانند: ذهن مينوف؛ ساموخوالوويچسکي؛ پينسکي

کشت موفقيت آميز گردو در بلاروس بر اساس انتخاب صحيح گونه هاي مناسب است که مي توانند ويژگي هاي آب و هوا را تحمل کنند. اين مثال نشان مي دهد که اين درخت تقريباً در هر خاکي مي تواند رشد کند، اما آنها بايد شل، زهکشي شده و حاصلخيز باشند. مهم نيست اين گياه چگونه کاشته مي شود، رشد آن به کندي است. رشد گردو نياز به مراقبت و صبر دارد. درخت به تغذيه مداوم، هرس شاخه ها نياز دارد و در گرماي شديد به آبياري فراوان نياز دارد.

آماده سازي براي کاشت

براي اينکه ميوه ها زودتر جوانه بزنند بايد از پريکارپ پاک شوند. اين روش اجباري نيست، اما جوانه ها خيلي سريعتر جوانه مي زنند و ظاهر سالم تري دارند. با اين حال، هنگام تميز کردن به دقت زيادي نياز است، زيرا جوانه هاي آسيب ديده ممکن است به چوب معيوب تبديل شوند يا اصلا رشد نکنند. سپس ميوه را بايد در ظرفي پر از آب بريزيد. انتخاب بهترين ميوه ها بايد بر اساس اين باشد که چه چيزي در سطح باقي مانده و چه ميوه هايي به ته رفته اند. تضمين مي شود که مي توانيد از آنهايي که در پايين باقي مانده اند، شاخه هاي خوبي بگيريد.

چگونه در بهار بذر بکاريم؟ بايد در فروردين کاشته شود، قبل از کاشت بذرها را چند روز در آفتاب خشک کنيد، سپس بذرها را چند روز در سايه خشک کنيد. به اين نکته توجه کنيد که خشک کردن بذرها با لوازم خانگي يا رادياتور گرمايش اکيدا ممنوع است! اگر بذرها را در پاييز بکاريد، نيازي به جراحي اضافي نيست، جوانه ها به احتمال زياد بهار آينده جوانه خواهند زد.

صفحه اصلي > ساينده ها

کاشت نهال گردو در فصل بهار. خواص درماني و مفيد هرس گردو

گردو يک ابزار عالي براي پيشگيري از بسياري از بيماري ها است. بنابراين، ارزش بازار آن بسيار بالا است، بسياري نمي توانند به دلايل مالي آن را به طور دائم خريداري کنند. با اين حال، تقريبا هيچ کس به پرورش گردو در خانه فکر نمي کند. چگونه با دستان خود نهال گردو را در پاييز در گلدان در خانه بکاريد؟ در اين مقاله مي توانيد از جزئيات آن مطلع شويد.

به قول معروف - از اول شروع کن! براي موفقيت در تجارت گردو خود، بايد نهال يا آجيل خريداري کنيد که عمليات حرارتي نشده باشد. يعني گردو سبز نبايد خشک شود. يافتن چنين ميوه هايي بسيار دشوار است، اگرچه در پاييز در پايان سپتامبر، زماني که برداشت جديدي از گردو مي رسد، چنين ميوه اي را مي توان يافت. انتخاب ميوه بايد جدي گرفته شود و قبل از خريد به دقت بررسي شود تا از هر طرف آسيب ديده باشد.

اگر چه، اگر آن را در خانه در يک آپارتمان يا يک خانه خصوصي در گلدان بکاريد، مطمئناً چنين ميوه اي در تمام طول سال با ظاهر خود از مهمانان جوانه مي زند و خوشحال مي شود. با اين حال، چنين درختي فقط نقش تزئيني خواهد داشت. به همين دليل است که کاشت گردو در گلدان در پاييز بسيار ساده است، اما به اين واقعيت اعتماد نکنيد که چنين درختي درست در آپارتمان ميوه مي دهد.

اگر به طور جدي به پرورش يک درخت بزرگ و قوي در خانه با دستان خود فکر مي کنيد، پس بايد نهال هايي را خريداري کنيد که مناسب منطقه زندگي شما باشد. در نهايت ارقام جنوبي قطعا در آب و هواي سخت منطقه مياني کشورمان يخ مي بندند و گونه هاي شمالي در آب و هواي خفقان نواحي جنوبي مي ميرند.

طبقه بندي

براي آماده سازي ميوه ها براي کاشت در خاک، بايد ظرف مشخصي براي آن ها انتخاب کرد، آن را با ماسه ريخته و در مکاني تاريک و خنک قرار داد. راحت ترين دما براي نگهداري چنين ظرفي با ميوه از صفر تا +5 درجه سانتيگراد است. اين براي يک انبار عالي است. اما در زيرزمين دما مي تواند تغيير کند، بنابراين در خانه بهترين گزينه براي نگهداري ميوه يک يخچال است. چندين بار در ماه يک ظرف ماسه و ميوه بايد برداشته شود، تهويه شود و با ماسه مرطوب شود. به طور کلي لازم است جنين حدود 12-16 هفته در اين حالت بماند. پس از اين مدت بذرها بايد در زمين باز کاشته شوند.

آماده سازي براي کاشت

براي اينکه ميوه ها زودتر جوانه بزنند بايد از پريکارپ پاک شوند. اين روش اجباري نيست، اما جوانه ها خيلي سريعتر جوانه مي زنند و ظاهر سالم تري دارند. با اين حال، هنگام تميز کردن به دقت زيادي نياز است، زيرا جوانه هاي آسيب ديده ممکن است به چوب معيوب تبديل شوند يا اصلا رشد نکنند. سپس ميوه را بايد در ظرفي پر از آب بريزيد. انتخاب بهترين ميوه ها بايد بر اساس اين باشد که چه چيزي در سطح باقي مانده و چه ميوه هايي به ته رفته اند. تضمين مي شود که مي توانيد از آنهايي که در پايين باقي مانده اند، شاخه هاي خوبي بگيريد.

چگونه در بهار بذر بکاريم؟ بايد در فروردين کاشته شود، قبل از کاشت بذرها را چند روز در آفتاب خشک کنيد، سپس بذرها را چند روز در سايه خشک کنيد. به اين نکته توجه کنيد که خشک کردن بذرها با لوازم خانگي يا رادياتور گرمايش اکيدا ممنوع است! اگر بذرها را در پاييز بکاريد، نيازي به جراحي اضافي نيست، جوانه ها به احتمال زياد بهار آينده جوانه خواهند زد.

تعيين محل فرود

از آنجايي که گردو داراي سيستم ريشه اي توسعه يافته است، بايد در خاکي با رطوبت متوسط ??کاشته شود. همچنين توجه به عمق کاشت و جريان آب زيرزميني ضروري است. علاوه بر اين، لازم است بذرها را دور از ساختمان هاي روي زمين به صورت حمام يا انبار کاشت. گزينه ايده آل خاک رسي تقويت شده با کود است. براي اين کار نياز به سوراخي به عمق 80-120 سانتي متر است که با کود دامي مخلوط شده با نصف سطل خاکستر خرد شده و الک شده پوشانده شود.

خود بذر گردو وقتي در پاييز کاشته مي شود بايد در عمق 10 يا 20 سانتي متري قرار گيرد. غيرممکن است که يک گردو را وارونه بگذاريد، زيرا حتي زماني که در پاييز کاشته مي شود، درخت آينده خيلي ديرتر شروع به ميوه دادن مي کند. بنابراين، ميوه داراي يک نقطه موازي با سطح خاک است و حداکثر پنج ميوه را مي توان در يک سوراخ قرار داد.

ممکن است به اين فکر کرده باشيد که چگونه يک آجيل پرورش دهيد. درخت گردو مي تواند تا 300 سال عمر کند و در تمام اين مدت نياز به مراقبت خاصي ندارد. ميوه هاي فوق العاده مفيدي مي دهد که نه تنها خوشمزه هستند، بلکه اثر شفابخشي نيز دارند، از جمله چوب گردو، سبزي آن و ساير قسمت هاي گياه.

سيستم ريشه بسيار قدرتمند است. به عمق زمين نفوذ مي کند. چوب سبک و رطوبت دوست است. در جايي که آب هاي زيرزميني نزديک است خاک حاصلخيز را ترجيح مي دهد.

چگونه بذر را براي کاشت آماده کنيم؟

کاشت گردو در خانه آسان است. نکته اصلي اين است که ميوه مناسب را انتخاب کنيد، يعني خود آجيل. تکثير با اين گونه بذرها روش اصلي است.جوانه زني آجيل تنها پس از يک سال انجام مي شود. براي مثبت بودن روند، لازم است ميوه هايي را انتخاب کنيد که پوسته نازک و همچنين طعم خوبي داشته باشند. فقط بايد از آجيل هاي کامل استفاده کرد که هيچ عيب و نقصي ندارند. آنها را مي توان هم از شاخه ها و هم از زمين هنگامي که قبلاً از درخت افتاده اند جمع آوري کرد.

پوسته بايد ظاهر خوبي داشته باشد. هيچ بخش با آسيب، نقطه، لکه يا نقص ديگر نبايد وجود داشته باشد. شما نمي توانيد از ميوه هاي خريداري شده در فروشگاه استفاده کنيد، زيرا ممکن است فاسد، نامناسب يا قديمي براي جوانه زدن باشند.

بهتر است آجيل را از ميوه جدا کنيد. پوسته آن پريکارپ ناميده مي شود. نمي توان آن را حذف کرد، اما در اين صورت روند جوانه زني به طور قابل توجهي به تاخير مي افتد. در حين تميز کردن بايد مراقب بود که پوسته داخلي آسيب نبيند. فقط قسمت بيروني بايد برداشته شود. در اين مورد، استفاده از دستکش لاستيکي يا ساير تجهيزات محافظ براي دست ها توصيه مي شود، زيرا پوست در تماس با آب پوسته شروع به تيره شدن مي کند.

هنگامي که مهره کاملاً تميز شد، بايد آن را در يک ظرف آب قرار دهيد. ميوه هايي که به تدريج به ته گلدان افتاده اند براي کاشت مناسب هستند، زيرا مغزهاي موجود در آنها دست نخورده باقي مي مانند.

حالا بايد دانه ها را خشک کنيد. براي اين کار بايد آن را در يک لايه در مکاني آفتابي قرار دهيد. پس از چند روز توصيه مي شود ميوه را از زير سايبان خارج کنيد تا خشک شود. آجيل هايي که براي جوانه زني انتخاب شده اند را در نزديکي بخاري ها نگهداري نکنيد. اگر قرار است بذر در پاييز کاشته شود، ديگر نيازي به خشک کردن آن نيست.

کاشت بذر

بايد بدانيد چه زماني بايد گردو بکاريد. اين را مي توان هم در پاييز و هم در بهار انجام داد. در حالت اول لازم است بذرها را فوراً در مکاني کاشت که براي درخت دائمي باشد، زيرا در اين صورت امکان پيوند بدون آسيب رساندن به سيستم ريشه وجود نخواهد داشت.

سوراخ بايد حدود 1 متر عمق و حدود 1 متر قطر داشته باشد اين امر براي تامين مقدار لازم مواد مغذي براي درخت در آينده ضروري است. فرض بر اين است که آجيل حدود 20 سانتي متر عميق تر مي شود، بايد روي دانه ها را با مخلوطي که شامل هوموس و خاک است بپوشانيد. لازم است دانه ها را طوري قرار دهيد که درز در بالا قرار گيرد. در هر سوراخ 3 مهره وجود دارد که در فاصله 20 سانتي متري از يکديگر قرار مي گيرند. آنها بايد به شکل يک مثلث مرتب شوند.

سپس بايد سوراخ را بپاشيد و خاک را فشرده کنيد. از بين دانه هايي که در سوراخ جوانه زده اند، فقط قوي ترين و بهترين توسعه يافته را انتخاب کنيد. آبياري بايد بين ارديبهشت تا تير باشد. 4 سطل آب در هر متر مربع مورد نياز است. اگر هوا باراني است، آبياري انجام نمي شود. وقتي تابستان تمام شد، رطوبت بايد به طور کامل متوقف شود.

https://weheartit.com/RaisaHome2/uploads

https://infogram.com/untitled-chart-1h7z2l85e8k8g6o?live

https://slides.com/raisahome2

https://www.yelp.ca/user_details?userid=G1vbgVuVh3W-Zw7jQDKHyQ

https://500px.com/p/rianahern2?view=photos

https://logopond.com/rianahern2/profile/550787/?filter=&page=

http://www.aytoloja.org/jforum/user/profile/242766.page

https://list.ly/raisahome2/favorites

https://www.bitsdujour.com/profiles/HUeQUE

https://letterboxd.com/RaisaHome2/

https://www.mapleprimes.com/users/rianahern2

https://www.f6s.com/shah-stam142

https://www.intensedebate.com/people/RaisaHome22

https://www.openlearning.com/u/shahstam-rcbb8r/

http://recipes.mentaframework.org/user/profile/205636.page

https://stackoverflow.com/users/19176813/raisahome2?tab=profile

https://gitlab.com/RaisaHome2

https://www.cplusplus.com/user/RaisaHome2/

https://www.misterpoll.com/users/3783586

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : -1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • بک لینک
 • تردمیل
 • میکروپیگمنتیشن خط چشم در تهران
 • ناصر رسولی
 • تعمیرات تخصصی باتری مای فون
 • طراحی سایت در تهران
 • تجهيزات شبکه و مودم روتر
 • قيمت لب تاب لنوو
 • تجهيزات شبکه و مودم روتر
 • قيمت لب تاب لنوو
 • خريد ام پي جي
 • خريد ام پي جي
 • پرورش بلدرچین
 • ربات اينستاگرام چيست؟
 • buy bitcoin miner
 • پنداريم
 • مانتو عمده
 • نرم افزار مديريت مشتريان
 • نرم افزار مديريت مشتريان
 • موسسه مهاجرتی در شیراز
 • تعمير يخچال فريزر ال جي در اصفهان
 • آموزش رايگان سئو سايت
 • موسسه حقوقی
 • تعمير تلويزيون سامسونگ در اصفهان
 • نرده راه پله
 • ايفون اقساط
 • فروش پيانو ياماها با قيمت مناسب - دلشاد موزيک
 • ارسال پیامک به لیست سیاه
 • ارسال پیامک به لیست سیاه
 • دانلود فيلم خارجي
 • اروند خبر
 • سایبان مغازه
 • آموزش کاتلين
 • شارژ کارتريج در تهران را از کجا بخواهيم؟
 • آموزش ساخت سايت مشابه ديجيکالا
 • دوره هاي آموزش برنامه نويسي براي شروع
 • دانلود کتاب English File
 • هيپنوتيزم چيست و چگونه اثر مي کند؟
 • دوربين مداربسته
 • تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • خرید سی پی
 • اپليکيشن فروشگاه ساز رايگان
 • https://konkorium.ir
 • خريد استون
 • صمد ولیزاده هیپنوتیزم
 • بهترين طراح ويلا
 • خريد استون
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • صنعت گستر سامان
 • https://onlineardabil.ir/
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بيسکوتي کيک
 • قفسه سوپري
 • ثبت شرکت در قبرس شمالی
 • راشا مگنت
 • هایک ویژن
 • طراحی سایت اصفهان
 • بهترین ترمز دوچرخه
 • خرید اینترنتی نهال گلدانی
 • فروشگاه اينترنتي تاپ فروش
 • END
 • دانلود فیلم
 • هایک ویژن قیمت
 • دانلود رمان
 • لیست قیمت انواع دوربین مدار بسته
 • لیست قیمت انواع دوربین مدار بسته
 • طراحي وب سايت
 • خودروبر امید
 • باغ استور
 • moonzia
 • فروشگاه کتونی
 • اقامت و مهاجرت به کانادا
 • شرکت کارمانیا طب
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 175
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 26
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 10
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 53
 • بازدید ماه : 167
 • بازدید سال : 167
 • بازدید کلی : 4099
 • کدهای اختصاصی